داستان رویش

معرفی بنیاد رویش و تاریخچه تاسیس

بنیاد رویش فعالیت خود را به صورت غیررسمی از سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ تحت عنوان گروهی به نام موج آشا که برآمده از شرکت کنندگان یک کارگاه آموزشی بود و به عنوان حلقه ای از یک حرکت خیریه در تهران که توسط یکی از اساتید آن کارگاه از سالهای قبل ایجاد شده بود و به این گروه پیشنهاد شد شکل گرفت.

این حرکت خیریه شامل دو رویداد بود که یکی همزمان با آغاز سال جدید شمسی برگزار میشد که هدف آن توزیع سبد کالاهای اساسی بین خانواده های نیازمند بود و دومی همزمان با آغاز سال تحصیلی برگزار میشد که هدف آن توزیع لوازم التحریر بین کودکان خانواده های نیازمند بود.

اولین برنامه گروه موج آشا مقارن با آخرین سه شنبه سال ۱۳۹۳ با هدف جمع آوری کمک های نقدی مردم جهت خرید و توزیع ۱۱۰ بسته سبد کالای اساسی این خانواده ها برگزار شد که خدا را شکر بیش از نیاز نقدی پیش بینی شده، کمک جمع آوری شد و این امر باعث شد این حرکت به غیر از دو رویداد در سال (نوروز و سال تحصیلی) در زمانهای دیگر مثل حضور در خانه سالمندان به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) و روز پدر و جمع آوری کمک های نقدی جهت آن مؤسسه و همچنین برگزاری ضیافت افطاری در نیمه ماه مبارک رمضان مقارن با میلاد امام حسن مجتبی (ع) با هدف تأمین درآمد جهت خرید ۱۱۰ بسته کالای اساسی جهت خانواده های نیازمند ادامه پیدا کرد و جرقه های تأسیس یک مؤسسه خیریه را در ذهن دست اندرکاران آن به وجود آورد.

که نهایتاً پس از پیگیری های فراوان و کش و قوس های اداری، این مؤسسه در مورخ ۱۳۹۴/۱۰/۲۶ تحت نام “رویش لبخند زندگی” از بهزیستی استان هرمزگان مجوز خود را اخذ و در اداره ثبت شرکتهای بندرعباس به ثبت رسید.

بیانیه ماموریت

 

ماموریت، فلسفه وجودی بنیاد است

رسالت بنیاد رویش

رسالت ما، حمایت از دانش آموزان مستعد بی بضاعت استان هرمزگان و خانواده ایشان با هر کیش و آیین و ملّیتی با هدف کمک به ساختن آینده‌ای با چشم انداز روشن برای ایشان است. بنیاد رویش می کوشد ضمن حفظ کرامت دانش آموزان و خانواده ایشان از طریق ایجاد انگیزه، آموزش و توانمندسازی، فرصت تحصیل را برای این دانش آموزان فراهم آورد؛ تا هیچ دانش‌آموز با استعدادی به دلیل مشکلات مالی از تحصیل باز نماند.

حضور موثر انسانهای نیک‏ اندیش و بهره‏گیری از ابزارهای نوین مدیریتی در کنار سرمایه انسانی کارآمد، یاریگر ما در سرآمدی «بنیاد رویش» خواهد بود.

چشم‏ انداز، تصویر ما از آینده است

چشم انداز بنیاد رویش در افق ۱۴۰۶ رویش ۱۰۰۰ نهال و پرورش آنها تا بالندگی است.

اهداف کلان

هدف؛ یک دستاورد قابل سنجش در زمان مشخص است

حمایت از دانش‌آموزان

حمایت از دانش‌آموزان مستعد خانواده‌های بی بضاعت و توانمندسازی ایشان

ارتقاء فرهنگ

ارتقا و رشد فرهنگ نیکوکاری در جامعه ایرانی توسط بنیاد رویش

توسعه سیستم

توسعه سیستم‌‏های سازمانی بنیاد به منظور ارائه خدمات با کیفیت

حفظ منابع

رشد و توسعه و پایدار سازی منابع درآمدی بنیادررویش

ارزش‌های بنیاد رویش

حفظ کرامت انسانی
عدم تبعیض نژاد و مذهب
شفافیت در فعالیت‌ها
نظم و انظبات کاری
پایبندی به رسالت و چشم‌انداز
پرهیز از فعالیت‌های سیاسی
پرهیز از فعالیت‌های منفعت‌طلبانه
حمایت معنوی از همه ذینفعان
به ما کمک کنید، اهدا