سوالات متداول

پاسخ به پرسش‌های متداول

در صورتی که پاسخ پرسش خود را پیدا نکردید، از صفحه تماس با رویش پرسش خود را مطرح فرمایید

سوالات متداول

سوالات پرتکرار کاربران

چرا بنیاد رویش فقط دانش آموزان پایه هفتم را بورسیه می کند؟

اولا دانش آموزان با هر وضعیت مالی دوران ابتدایی را هر چند سخت اما به پایان می رسانند و معمولا در مقطع متوسطه اول و دوم تهدید ترک تحصیل به دلیل عدم بضاعت مالی بسیار زیاد است دوما دانش آموزان در مقطع هفتم ( سن 13 سالگی ) به حدی از درک و رشد رسیده اند که میتوانند علایق و توانمندیهای خود را بیان نمایند و بنیاد نیز در مسیر استعدادیابی بهتر میتواند آنها را همراهی کند.

چرا بنیاد رویش فقط دانش آموزان پسر را بورسیه می کند؟

در شروع کار به دلیل انسجام بهتر و برنامه ریزی منظمتر بنیاد تصمیم گرفت فقط دانش آموز پسر بورسیه نماید اما به زودی و در پذیرش های آتی بورسیه دختر نیز خواهیم داشت.

چرا بنیاد رویش دانش آموز مستعدی که پدر یا مادر معتاد داشته باشد را بورسیه نمی کند؟

از آنجایی که روال کار بنیاد مبتی بر آموزش و حمایتهای تحصیلی می باشد و بر همین اساس گاها حمایت مالی و معیشتی از بورسیه ها صورت میگیرد ممکن است این حمایتها مورد سوء استفاده والدین معتاد قرار گیرد. بنیاد با احترام به تمامی دانش آموزان معتقد است با توجه به اینکه خانواده هایی که درگیر مسئله اعتیاد هستند قشر آسیب دیده جامعه می باشند ˓لازم است موسسه خیریه ای تخصصا برای این گروه برنامه ریزی و فعالیت نمایند و این کار در تخصص بنیاد رویش نیست.

نیاد رویش یک موسسه دولتی است یا از یک سازمان دولتی تامین اعتبار می شود ؟

بنیاد رویش موسسه ای مردم نهاد ˓ غیر دولتی ˓ غیر سیاسی ˓ غیر انتفاعی ˓ فرا ملیتی و فرا مذهبی می باشد و توسط هیچ سازمان دولتی حمایت مالی نمی شود.

منابع مالی بنیاد رویش از کجا تامین می شود؟

در بنیاد رویش دو مدل هزینه وجود دارد : 1- هزینه های عملیاتی بنیاد (شامل هزینه های حمایت از بورسیه ها به منظور تامین امور آموزشی ˓پرورشی ˓اردویی ˓پزشکی و معیشتی و…) : این هزینه ها از طریق مدل یک به یک (جذب همیار ) و همچنین از طریق روشهای خلاقانه و جدید جلب مشارکتهای عمومی تامین می شود . 2- هزینه های غیر عملیاتی بنیاد ( شامل هزینه های حقوق پرسنل˓ تجهیزات ˓ تامین و نگهداری دفتر بنیاد ˓آب˓برق˓تلفن˓ اینترنت و…) : این هزینه ها در شروع هر سال به طور دقیق برآورد شده و توسط هیات امنا تامین اعتبار صورت میگیرد.

زمانی که همیار حمایت از یک بورسیه را به عهده می گیرد چه مدارک و اطلاعاتی در اختیار او قرار خواهد گرفت؟

شرح حال اولیه از بورسیه شامل مشخصات فردی و تحصیلی و وضعیت خانوادگی با حفظ کرامت انسانی بورسیه و خانواده آن در اختیار همیار قرار خواهد گرفت. همچنین هر سه ماه یکبار گزارش فصلی از وضعیت آموزشی و معیشتی بورسیه به همیار داده می شود.

آیا امکان ملاقات حضوری همیار و بورسیه وجود دارد؟

طبق دستورالعمل های بنیاد و همپنین در راستای حفظ کرامت انسانی بورسیه ها امکان ملاقات حضوری با رعایت ضوابط بنیاد امکان پذیر است.

فعالیت های بنیاد رویش در چه زمینه هایی می باشد؟

بنیاد رویش از دانش آموزان مستعد و نیازمند حمایت آموزشی˓پرورشی و معیشتی می نماید.

بنیاد رویش برای دانش آموزانی که شرایط بورسیه شدن را ندارند چه اقدامی انجام می دهد؟

این دانش آموزان جهت حمایت معیشتی یا تحصیلی به موسسات خیریه دیگر و یا بهزیستی معرفی می شوند.

بورسیه تا چه زمانی تحت حمایت بنیاد رویش قرار می گیرد؟

هر بورسیه تا زمانی که فردی توانمند در حوزه استعداد خود شود و به بالندگی و خود کفایی جهت تامین امور معیشتی خود و خانواده اش برسد بورسیه بنیاد رویش خواهد بود.

از ما بپرسید

    به ما کمک کنید، اهدا