1 چرا بنیاد رویش فقط دانش آموزان پایه هفتم را بورسیه می کند ؟
اولا دانش آموزان با هر وضعیت مالی دوران ابتدایی را هر چند سخت اما به پایان می رسانند و معمولا در مقطع متوسطه اول و دوم تهدید ترک تحصیل به دلیل عدم بضاعت مالی بسیار زیاد است دوما دانش آموزان در مقطع هفتم ( سن 13 سالگی ) به حدی از درک و رشد رسیده اند که میتوانند علایق و توانمندیهای خود را بیان نمایند و بنیاد نیز در مسیر استعدادیابی بهتر میتواند آنها را همراهی کند.
2چرا بنیاد رویش فقط دانش آموزان پسر را بورسیه می کند؟
در شروع کار به دلیل انسجام بهتر و برنامه ریزی منظمتر بنیاد تصمیم گرفت فقط دانش آموز پسر بورسیه نماید اما به زودی و در پذیرش های آتی بورسیه دختر نیز خواهیم داشت.
3چرا بنیاد رویش دانش آموز مستعدی که پدر یا مادر معتاد داشته باشد را بورسیه نمی کند ؟
از آنجایی که روال کار بنیاد مبتی بر آموزش و حمایتهای تحصیلی می باشد و بر همین اساس گاها حمایت مالی و معیشتی از بورسیه ها صورت میگیرد ممکن است این حمایتها مورد سوء استفاده والدین معتاد قرار گیرد. بنیاد با احترام به تمامی دانش آموزان معتقد است با توجه به اینکه خانواده هایی که درگیر مسئله اعتیاد هستند قشر آسیب دیده جامعه می باشند ˓لازم است موسسه خیریه ای تخصصا برای این گروه برنامه ریزی و فعالیت نمایند و این کار در تخصص بنیاد رویش نیست.
4آیا بنیاد رویش یک موسسه دولتی است یا از یک سازمان دولتی تامین اعتبار می شود ؟
بنیاد رویش موسسه ای مردم نهاد ˓ غیر دولتی ˓ غیر سیاسی ˓ غیر انتفاعی ˓ فرا ملیتی و فرا مذهبی می باشد و توسط هیچ سازمان دولتی حمایت مالی نمی شود.
5 منابع مالی بنیاد رویش از کجا تامین می شود ؟
در بنیاد رویش دو مدل هزینه وجود دارد : 1- هزینه های عملیاتی بنیاد (شامل هزینه های حمایت از بورسیه ها به منظور تامین امور آموزشی ˓پرورشی ˓اردویی ˓پزشکی و معیشتی و...) : این هزینه ها از طریق مدل یک به یک (جذب همیار ) و همچنین از طریق روشهای خلاقانه و جدید جلب مشارکتهای عمومی تامین می شود . 2- هزینه های غیر عملیاتی بنیاد ( شامل هزینه های حقوق پرسنل˓ تجهیزات ˓ تامین و نگهداری دفتر بنیاد ˓آب˓برق˓تلفن˓ اینترنت و...) : این هزینه ها در شروع هر سال به طور دقیق برآورد شده و توسط هیات امنا تامین اعتبار صورت میگیرد.
6زمانی که همیار حمایت از یک بورسیه را به عهده می گیرد چه مدارک و اطلاعاتی در اختیار او قرار خواهد گرفت ؟
شرح حال اولیه از بورسیه شامل مشخصات فردی و تحصیلی و وضعیت خانوادگی با حفظ کرامت انسانی بورسیه و خانواده آن در اختیار همیار قرار خواهد گرفت. همچنین هر سه ماه یکبار گزارش فصلی از وضعیت آموزشی و معیشتی بورسیه به همیار داده می شود.
7 آیا امکان ملاقات حضوری همیار و بورسیه وجود دارد ؟
طبق دستورالعمل های بنیاد و همپنین در راستای حفظ کرامت انسانی بورسیه ها امکان ملاقات حضوری با رعایت ضوابط بنیاد امکان پذیر است.
8فعالیت های بنیاد رویش در چه زمینه هایی می باشد؟
بنیاد رویش از دانش آموزان مستعد و نیازمند حمایت آموزشی˓پرورشی و معیشتی می نماید.
9بنیاد رویش برای دانش آموزانی که شرایط بورسیه شدن را ندارند چه اقدامی انجام می دهد ؟
این دانش آموزان جهت حمایت معیشتی یا تحصیلی به موسسات خیریه دیگر و یا بهزیستی معرفی می شوند.
10بورسیه تا چه زمانی تحت حمایت بنیاد رویش قرار می گیرد؟
هر بورسیه تا زمانی که فردی توانمند در حوزه استعداد خود شود و به بالندگی و خود کفایی جهت تامین امور معیشتی خود و خانواده اش برسد بورسیه بنیاد رویش خواهد بود.