برنامه های اجرایی و عملیاتی بنیاد رویش مهرماه 1397

با استعانت از درگاه خداوند متعال و همراهی و مشارکت هیات امناء و تلاش همکاران و همیاران گرامی وظیفه خود دانستیم تا به منظور آگاهی بخشی از فعالیت های مهر ماه و ایجاد ارتباط مستمر و پویا با شما بزرگواران به ارائه گزارش خبری و تصویری فعالیت های اجرایی و عملیاتی بنیاد رویش بپردازیم. بر خود لازم می دانیم که همراهی و اعتماد شما عزیزان را سپاس گفته و قدردانی خود را ابراز نماییم.
 
فعالیت های مهرماه عبارت است از :
  1. برگزاری اردوی توجیهی – ورزشی
  2. جلسه آموزشی بهداشت فردی
  3. برگزاری جلسه ماهانه با اولیاء
  4. برگزاری برنامه ورزشی – تفریحی
  5. برگزاری کلاس آموزشی مهارتهای زندگی
اردوی توجیهی – ورزشی

اولین برنامه اجرایی مهرماه برگزاری اردوی توجیهی – ورزشی در دو گروه 25 نفره از ورودی های جدید بنیاد و با هدف آشنایی و معرفی و تبیین اهداف بنیاد بود که در تاریخ 12/07/97 و در سالن گمرک و رستوران امپراطور برگزار شد . بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ، ابتدا برنامه با بازی های گروهی و فوتبال شروع شد و سعی بر این بود که ارتباط بورسیه ها به بهترین روش ممکن با هم و با پشتیبانها برقرار شود . بعد از بازی فوتبال در رستوران امپراطور نهار صرف شد و به تشریح اهداف و برنامه های بنیاد پرداخته شد . بورسیه ها با وظایف و تکالیف خود در چارچوب آئین نامه های بنیاد آشنا شدند سعی بر این بود که با لحاظ کردن استانداردهای بنیاد تمام مطالب در فضایی شاد و پرانرژی و به شیوه ای قابل فهم به بورسیه انتقال داده شود .

mehr1
mehr1
جلسه آموزشی بهداشت فردی

با توجه به ضرورت آموزش صحیح بهداشت توسط کارشناسان و افزایش آگاهی دانش آموزان در ارتباط با ارتقاء سطح سلامت و پیشگیری از بیماریها و دسترسی به اطلاعات صحیح بهداشتی در روز چهارشنبه هجدهم مهرماه جلسه آموزشی بهداشت فردی از ساعت 16 تا 19 با هدف آموزش بهداشت فردی و افزایش آگاهی و هدایت رفتار سالم برای بورسیه ها در محل کانون فرهنگی ثارالله و با اجرای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس برگزار شد. محتوای آموزشی این جلسه 3 ساعته آموزش شیو های رعایت بهداشت فردی ، آموزش بهداشت دهان و دندان و آموزش احکام سن بلوغ بود که جزء آموزش های ابتدایی و با اهمیت بالا برای هر دانش آموز محسوب می شود . این برنامه با نمایش انیمیشن جذاب خلیج فارس و برگزاری نماز جماعت خاتمه یافت. در این برنامه آموزشی تعداد 35 نفر از بورسیه ها شرکت داشتند.

mehr3
mehr3
جلسات ماهیانه با اولیاء

یکی از فعالیت ها و برنامه های مهم بنیاد برگزاری سلسله جلسات ماهیانه با اولیاء بورسیه ها می باشد . اولین جلسه با اولیاء در روز پنجشنبه مورخ 26/07/97 با حضور مادران بورسیه در محل دفتر بنیاد برگزار شد. هدف از این جلسه توجیه والدین بورسیه ها بود . بنیاد تصمیم گرفت اولین جلسه با دعوت از مادران بورسیه ها به دلیل ارتباط بیشتر و موثرتر با بورسیه ها آغاز شود تا مادران با کسب اطلاعات کافی ارتباط صحیحی با بورسیه و بنیاد برقرار نمایندو نقش تربیتی خود را بنحو مطلوب ایفا کنند . در این جلسه دو ساعته اهداف و برنامه های بنیاد برای مادران تشریح شد ضرورت ارتباط مستمر اولیا و بنیاد بیان شد که رابطه اولیا و بنیاد تعاملی دوطرفه است و اولیا باید به نقش خود عمل کنند . پشتیبانهای بنیاد به اولیا معرفی شدند و به اهمیت همکاری و هماهنگی اولیا با پشتیبانها برای پیشرفت بورسیه و مشارکت آنان برای دستیابی به اهداف مورد نظر پرداخته شد .

mehr5
mehr5
برنامه ورزشی - تفریحی

روز پنج شنبه مورخ 26/07/97 یک برنامه مفرح و شاد ورزشی – تفریحی در استخر ایثارگران بمدت دو ساعت تدارک دیده شده بود . هدف از اجرای این اردوی دو ساعته علاوه بر ورزش و تفریح شناخت رفتاری بورسیه ها و مشارکت در ورزش های تفریحی بود. در این برنامه حضور بورسیه ها به صورت داوطلبانه بود که تعداد 28 نفرار بورسیه ها شرکت داشتند .

mehr7
mehr7
کلاس آموزشی مهارتهای زندگی

یکی از مهمترین فعالیت های بنیاد برگزاری کلاس آموزش هفتگی با عنوان مهارتهای زندگی با حضور جناب آقای دکتر عباسی می باشد . هدف از برگزاری کلاس آموزش مهارتهای زندگی ، آموزش زندگی هدفمند ، ارتقای سطح آگاهی و کاهش آسیب های روانی با محورهای مهارتهای فردی و اجتماعی و روش های صحیح غلبه بر خشم و ... می باشد که بنحو صحیح و اصولی به بورسیه ها انتقال داده شود . این کلاس هر هفته در روز پنجشنبه به مدت 2 ساعت در محل دفتر بنیاد برگزار می شود.

mehr9
mehr10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *