برنامه های اجرایی و عملیاتی بنیاد رویش آبان ماه 1397

با استعانت از درگاه خداوند متعال و همراهی و مشارکت هیات امناء و تلاش همکاران و همیاران گرامی وظیفه خود دانستیم تا به منظور آگاهی بخشی از فعالیت های مهر ماه و ایجاد ارتباط مستمر و پویا با شما بزرگواران به ارائه گزارش خبری و تصویری فعالیت های اجرایی و عملیاتی بنیاد رویش بپردازیم. بر خود لازم می دانیم که همراهی و اعتماد شما عزیزان را سپاس گفته و قدردانی خود را ابراز نماییم.
 
فعالیت های آبان ماه عبارت است از :
  1. برگزاری کلاس تقویتی ریاضی
  2. معرفی به مرکز بینایی سنجی
  3. جلسه اردوی توجیهی – ورزشی
  4. برگزاری جلسه ماهانه با اولیاء
  5. برگزاری برنامه روز کتاب و کتابخوانی
  6. برگزاری کلاس آموزشی مهارتهای زندگی
برگزاری کلاس تقویتی

در اولین روز آبان ماه برای گروه اول و دوم بورسیه ها کلاس تقویتی ریاضی در دفتر بنیاد با تدریس آقای جوهری برگزار شد.اقدام به برگزاری کلاس تقویتی با هدف ارتقاء سطح آموزشی بورسیه ها و رفع اشکال طی جلسات آموزشی منظم می باشد که با توجه به عدم برگزاری کلاس تقویتی در مدارس بورسیه ها و برای بالا رفتن بنیه علمی انجام میشود.

 
ab1
 
معاینات پزشکی بورسیه ها

با توجه به ضرورت معاینات پزشکی بورسیه ها و ارزیابی سلامت آنان در تاریخ 02/08/97 گروه دوم بورسیه ها جهت معاینه چشم به مرکز بینایی سنجی عینک مثبت معرفی شدند که پس از معاینه گواهی سلامت و گواهی عینک تجویز شد. هدف از برگزاری این معاینات حفظ˓تامین و ارتقاء سلامت بورسیه ها است .

 
ab2
 
اردوی توجیهی – ورزشی

اردوی توجیهی – ورزشی گروه دوم با حضور 12 نفره از ورودی های جدید بنیاد و با هدف آشنایی و معرفی و تبیین اهداف بنیاد بود که در تاریخ 14/08/97 و در سالن گمرک و رستوران امپراطور برگزار شد . بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ، ابتدا برنامه با بازی های گروهی و فوتبال شروع شد و سعی بر این بود که ارتباط بورسیه ها به بهترین روش ممکن با هم و با پشتیبانها برقرار شود . بعد از بازی فوتبال در رستوران امپراطور نهار صرف شد و به تشریح اهداف و برنامه های بنیاد پرداخته شد . بورسیه ها با وظایف و تکالیف خود در چارچوب آئین نامه های بنیاد آشنا شدند سعی بر این بود که با لحاظ کردن استانداردهای بنیاد تمام مطالب در فضایی شاد و پرانرژی و به شیوه ای قابل فهم به بورسیه انتقال داده شود

جلسات ماهیانه با اولیاء

یکی از فعالیت ها و برنامه های مهم بنیاد برگزاری سلسله جلسات ماهیانه با اولیاء بورسیه ها می باشد . دومین جلسه با اولیاء در روز پنجشنبه مورخ21/08/97 با حضور مادران بورسیه در سالن گرمساری مدرسه باقر العلوم برگزار شد. هدف از این جلسه توجیه والدین بورسیه ها درباره شیوه برخورد و رفتار با نوجوان در دوران نوجوانی بود . تا مادران با کسب اطلاعات کافی ارتباط صحیحی با بورسیه برقرار نمایندو نقش تربیتی خود را بنحو مطلوب ایفا کنند . در این جلسه دو ساعته اهداف این برنامه برای مادران تشریح شد ضرورت ارتباط صحیح با نوجوان و مسائل مربوط به این دوران مطرح گردید.

برنامه روز کتاب و کتابخوانی (هدیه روز دانش آموز )

روز دوشنبه مورخ 14/08/97 به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی برنامه ای برای بورسیه ها اجرا شد که در راستای این برنامه پشتیبانهای بنیاد کتابی تحت عنوان هویج بستنی با نویسندگی فرهاد حسن زاده در مدارس و درب منازل به عنوان هدیه روز دانش آموز به بورسیه ها تحویل دادند . هدف از اجرای این برنامه آشنایی و تشویق بورسیه و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین بورسیه ها می باشد و50 جلد کتاب به تعداد بورسیه ها توزیع گردید .

ab7
ab8
کلاس آموزشی مهارتهای زندگی

یکی از مهمترین فعالیت های بنیاد برگزاری کلاس آموزش هفتگی با عنوان مهارتهای زندگی با حضور جناب آقای دکتر عباسی می باشد . هدف از برگزاری کلاس آموزش مهارتهای زندگی ، آموزش زندگی هدفمند ، ارتقای سطح آگاهی و کاهش آسیب های روانی با محورهای مهارتهای فردی و اجتماعی و روش های صحیح غلبه بر خشم و ... می باشد که بنحو صحیح و اصولی به بورسیه ها انتقال داده شود . این کلاس هر هفته در روز پنجشنبه به مدت 2 ساعت در محل دفتر بنیاد برگزار می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *